
Cinderella 99
Wietzaden
van Azarius
Cinderella 99 Gefeminiseerde Wietzaden
Cinderella 99 is een sativa-dominante gefeminiseerde cannabissoort die scherpe cerebrale energie combineert met tropische fruitsmaken — en dat binnen een bloeitijd waar menig indica jaloers op zou zijn. Een kruising van Jack Herer en Shiva Skunk, 85% sativa, met Nederlandse genetica die draait om focus, creativiteit en een ananasprofiel dat je al ruikt voordat je de buds openmaakt. We hebben C99 al jaren in het assortiment omdat deze plant iets doet wat de meeste sativa's niet kunnen: snel klaar zijn zonder dat elektrische, helder-in-je-hoofd-karakter in te leveren.
Hoeveel zaden heb je nodig?
Cinderella 99 gefeminiseerde wietzaden zijn verkrijgbaar in verpakkingen van 1, 3, 5 of 10 stuks. Kweek je in een enkele tent — zeg een 80x80 of 100x100 — dan geeft een driepack je genoeg ruimte om het beste fenotype te selecteren. Vijf zaden is de sweet spot voor een vol bladerdak met een paar extra's als buffer. Het tienpak bestel je als je meerdere runs plant of gericht op zoek gaat naar dat ene fenotype met de hardste ananasgeur.
Genetica en afstamming van Cinderella 99
Cinderella 99 ontstond uit een kruising van Jack Herer — een van de meest gerespecteerde sativa-leunende hybriden ooit gekweekt — met Shiva Skunk, een harsrijke indica die structuur en snelheid toevoegt. De genetische verdeling is ruwweg 85% sativa en 15% indica, wat verklaart waarom het effect zo nadrukkelijk in je hoofd zit. Het ontstaansverhaal is op z'n zachtst gezegd bijzonder: het zaad dat aan de basis lag, werd naar verluidt gevonden door een schoonmaakster. Geen elitaire zaadbank, geen masterplan — gewoon een verdwaald zaadje dat achteraf van goud bleek. Dat toevalstreffer leidde uiteindelijk tot een van de meest besproken sativa-dominante strains uit Nederland.
Van de Jack Herer-kant komt die cerebrale intensiteit en het kenmerkende kruidig-pittige fundament. Shiva Skunk levert de harsproductie en een compacte bloeitijd die de meeste pure sativa's simpelweg niet halen. Het resultaat: een plant die groeit met sativa-energie maar je niet veertien weken laat wachten voor de oogst.
| Specificatie | Detail |
|---|---|
| Genetica | Jack Herer x Shiva Skunk |
| Soort | 85% Sativa / 15% Indica |
| Zaadtype | Gefeminiseerd Fotoperiode |
| Bloeitijd | Tot 9 weken |
| Opbrengst indoor | Tot 400g/m² |
| Dominant terpeen | Caryofylleen (30%) |
| Overige terpenen | Limoneen (20%), Myrceen (15%), Linalool (15%) |
| Smaakprofiel | Tropische ananas, citrus, kruidig, aards |
| Herkomst | Nederland |
| Verpakkingen | 1, 3, 5 of 10 zaden |
Smaak en aroma van Cinderella 99
Cinderella 99 ruikt alsof iemand een ananas heeft opengesneden boven een kruidenrek. Het dominante terpeen is caryofylleen met 30% — dat geeft een peperachtige, licht houtachtige warmte die onder het fruit zit. Limoneen (20%) voegt heldere citrus toe, meer richting pompelmoesschil dan citroen. Myrceen (15%) zorgt voor een aardse, kruidachtige basis, en linalool (15%) rondt het geheel af met een subtiele bloemige zoetheid.
Onderzoek gepubliceerd in het tijdschrift Molecules toont aan dat bèta-caryofylleen een van de meest voorkomende terpenen in cannabiscultivars is. Het verschijnt als dominant terpeen in strains als Tangie (45,17%) en Chemdawg 4 (44,90%), waarbij limoneen vaak als secundair terpeen in hetzelfde profiel opduikt (Sommano et al., 2021). Cinderella 99 volgt dit patroon nauwkeurig — caryofylleen en limoneen vormen samen de helft van het terpeenprofiel.
Als je een pot goed gecurede C99 opendraait, is het eerste wat je raakt tropisch fruit — onmiskenbaar ananas, met een snoepachtige zoete rand. Maal de buds fijn en de kruidige kant komt naar voren. De rook zelf is glad voor een sativa, niet schraal of dun, en die fruitige zoetheid blijft hangen bij het uitademen. Dit is een van die zeldzame strains waarbij de geur daadwerkelijk overeenkomt met de smaak — en dat is lang niet altijd het geval.
| Terpeen | Percentage | Karakter |
|---|---|---|
| Caryofylleen | 30% | Peperig, houtachtig, warm |
| Limoneen | 20% | Citrus, pompelmoesschil |
| Myrceen | 15% | Aards, kruidig |
| Linalool | 15% | Bloemig, subtiel zoet |
| Overig | 20% | Dennen, specerijen, fruit |
Cinderella 99 zaden kweken
Cinderella 99 gefeminiseerde zaden leveren fotoperiode-planten op die in maximaal 9 weken uitbloeien — opvallend snel voor genetica met 85% sativa. Binnenshuis kun je opbrengsten tot 400g/m² verwachten bij een goed beheerd bladerdak. Ze stretchen flink in de eerste weken van de bloei, dus als je beperkte hoogte hebt, schakel dan vroeg om naar 12/12 of gebruik low-stress training om de hoogte beheersbaar te houden.
De sativa-structuur betekent hoge, vertakte planten met behoorlijke internodiale afstand. Ze reageert uitstekend op topping en SCRoG-opstellingen — spreid die takken uit en je geeft licht aan lagere budlocaties die anders in de schaduw verdwijnen. Eén aandachtspunt: ze kan een flinke eter zijn halverwege de bloei. Zie je vergelende bladeren sneller dan verwacht omhoog kruipen langs de plant, verhoog dan je stikstof iets tijdens de transitieperiode voordat je overschakelt op een bloeivoeding.
- Kiem je Cinderella 99 zaden met de keukenpapier-methode of direct in een vochtig substraat — penwortelvorming duurt doorgaans 24 tot 72 uur.
- Verpot de zaailingen naar hun definitieve pot zodra de eerste echte blaadjes verschijnen. Een pot van 10 tot 15 liter werkt goed voor indoor; buiten profiteren planten van grotere containers of volle grond.
- Laat 3 tot 5 weken vegetatief groeien binnenshuis. Top de hoofdstam boven de 4e of 5e node om zijvertakking te stimuleren — C99 reageert hier goed op.
- Schakel over naar een 12/12 lichtcyclus om de bloei te starten. Reken op merkbare stretch gedurende de eerste 2 weken bloei.
- Ondersteun takken in de late bloei indien nodig — de buds kunnen dicht genoeg worden om zijtakken naar beneden te trekken, vooral bij goed gevoede planten.
- Oogst wanneer de trichomen een mix van melkachtig en amberkleurig laten zien — doorgaans rond week 8 tot 9 van de bloei. Voor een meer cerebraal effect, oogst bij overwegend melkachtige trichomen.
- Droog in een donkere ruimte bij 18-20°C en 55-60% luchtvochtigheid gedurende 7 tot 10 dagen, en cure daarna minimaal 2 weken in potten. De ananasterpenen komen pas echt tot hun recht bij een goede cure.
Waarom Cinderella 99 eruit springt
Bij de meeste sativa-dominante strains moet je kiezen: óf je krijgt dat cerebrale, energieke karakter, óf je krijgt een redelijke bloeitijd. Zelden allebei. Cinderella 99 dicht dat gat. Met maximaal 9 weken bloei is ze klaar op een tijdlijn waar de meeste indica-dominante planten zich prima bij zouden voelen, maar het effect en de smaak zijn onmiskenbaar sativa. Dat is de invloed van Jack Herer — cerebrale scherpte en creatieve energie — getemperd door het vermogen van Shiva Skunk om dingen compact en snel te houden.
De eerlijke beperking? Ze kan gevoelig zijn voor overbemesting, vooral in grondopstellingen waar voedingsstoffen zich ophopen. Ben je gewend aan zwaar voedende indica-genetica, schroef het dan zo'n 20% terug en kijk hoe ze reageert. Ze laat het snel weten — bladpunten die krullen of verbranden betekent dat je te ver bent gegaan. In hydro is ze vergevingsgezinder omdat je kunt spoelen en direct bijsturen.
Vergelijk haar eens met zoiets als Amnesia Haze, die 12 tot 13 weken bloeitijd kan vragen en tot het dubbele van haar hoogte kan stretchen. Cinderella 99 biedt een vergelijkbare headspace in een veel hanteerbaarder pakket. Wil je sativa-effecten zonder een complete kweekcyclus aan wachttijd te besteden, dan is C99 de richting die we je zouden wijzen.
Kweek je Cinderella 99 binnenshuis? Combineer haar met een degelijke kweektent en ventilatiesysteem — ze waardeert goede luchtcirculatie tijdens haar stretchfase. Een koolstoffilter is ook geen overbodige luxe, want die ananasterpenen worden luid vanaf week 5 van de bloei. Zoek je een andere snelbloeier om naast haar te draaien, bekijk dan de Jack Herer gefeminiseerde zaden — dezelfde ouder-genetica, vergelijkbare tijdlijn, andere expressie.
Gerelateerde producten
Misschien vind je dit ook leuk
Medische disclaimer. Deze inhoud is uitsluitend bedoeld ter informatie en vormt geen medisch advies. Raadpleeg een gekwalificeerde zorgverlener voordat je een stof gebruikt.











